“Şehitlerimizi, Gazilerimizi Unutmayacağız, Unutturmayacağız” « Amasya Yeşilırmak Gazetesi

25 Eylül 2022 - 23:11

“Şehitlerimizi, Gazilerimizi Unutmayacağız, Unutturmayacağız”

Son Güncelleme :

31 Ağustos 2022 - 5:54

“Şehitlerimizi, Gazilerimizi Unutmayacağız, Unutturmayacağız”

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) İl Şube Başkanı Cihan Sancak 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebeti ile bir mesaj yayımladı. Başkan Sancak yayımladığı mesajında; “Tam bağımsız Türkiye yolunda Kemalizm’in ışığında cumhuriyet ve demokrasi savaşını kazanacağız. 30 Ağustos da başlayan dünya emperyalizminin yenilgisi, üzerinden geçen yıllara rağmen ne emperyalistler, nede mazlum milletler tarafından unutulmamıştır. Emperyalistler yeni işgal ve sömürü planları yaparken mazlum milletlerin halkları her türlü şartlarda özgürlük mücadelesini sürdürmektedirler. Bu mücadelenin ateşi 1915 Çanakkale de yakılmış 30 Ağustos meydan muharebesinde Emperyalizmin yenilgisi ile bu günlere örnek olmaktadır’ dedi.

 “VATAN ANADOLU DUR, VATAN NAMUSTUR”

Türk vatandaşı cumhuriyet ve demokrasiyi korumaya ve kollamaya yeminlidir diyen Başkan Sancak açıklamasının devamında; ”Günümüzün Emperyalist ülkeleri ABD, İngiltere, Fransa, İsrail olmak üzere Afrika’da, Ortadoğu da, Asya da Tunus, Cezayir, Libya, Irak, Suriye, Afganistan da yeni hain

oyunlarını oynamakta buralarda oluşturdukları işbirlikçileri, teslimiyetçi hainleri ile İran ve ülkemizi Türkiye Cumhuriyetini tehdit etme, çevresini sarmak istemektedirler, adeta ülkemizi bir kaos ortamına sürükleyerek, iç savaş ortamına getirmek, Sevr antlaşmasında başaramadıkları projenin yırtılarak atıldığı Lozan antlaşmasındaki yenilgilerinin intikamını almak, ülkemizi parçalamak istemektedirler.

Türk milleti özgürlük, bağımsızlık için her Türk asker doğar şiarı ile, milli askerlik duygusu ile, vatan Anadolu dur, vatan namustur, vatan olmadan, bağımsızlık olmadan namusun korunamayacağı, inançların korunamayacağı, ezan dahi okunamayacağının bilincinde olarak her Türk vatandaşı cumhuriyet ve demokrasiyi korumaya ve kollamaya yeminlidir, görevlidir, bu görevi ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ün gençliğe hitabesinden almaktadır.

Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki Türk milleti Dünya Emperyalistlerinin ittifak kurduğu, sarayın, işbirlikçilerin, hainlerin desteğini alarak top yekûn saldırdığı ortamda, 1915’de Çanakkale’yi geçilmez kıldığı halde yenilmiş sayılarak SEVR anlaşması ile işgal edilmiş, yıkılmış, parçalanmış, idam hükmü giymiş bir devlette mahvolmuş bir orduyu mahrumiyetler ve yoksulluklar içerisinde yeniden kurarak 30 Ağustos ta kesin bir zafere ulaştırmıştır’ diye konuştu.

ŞEHİTLERİMİZİ, GAZİLERİMİZİ UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ

Cumhuriyet ve demokrasi şehitlerini rahmetle anan Başkan Sancak; ”Bu zafer kazanılırken sadece emperyalist ülkelerine değil, içte ve dışta tüm güçlere, hainlere, işbirlikçilere, ayrılıkçılara, mandacılara, saraylara, sultanlara karşı, inanç tacirlerine, Siyonizm’e, faşizme karşı mücadele verilerek kazanılmıştır.  Büyük zafer gerçekleştiği koşullar, kazanılma biçimi, sonuçları ve bu sonuçların günümüze dahi ışık tutacak şekilde mazlum milletlere örnek olması, emperyalizmin yenilebileceğinin ispatı anlamında tarihimizin en önemli zaferidir. Şunu her yurttaşımız iyi bilmelidir ki Türkiye cumhuriyet demokratik, laik, sosyal, hukuk devletidir. Bu ülkede dil, din, mezhep, ırk ayrımı yapılmadan her yurttaşımız eşit haklara sahiptir, kimsenin hukuk, yargı önünde, devlet nazarında ve kamu kurumlarında önceliği, üstünlüğü, farklılığı yoktur. Var diyenler var ise bunların hainler ve terör grupları olduğunu bilmek gerekir.

1915 – 1923 Kurtuluş savaşında milyonlarca şehit verdik, milyonlarca gazimiz oldu, yetmedi günümüze kadar binlerce Atatürkçü, Demokrasi ve Cumhuriyet, Vatan ve Bayrak sevdalısı şehit ve gazilerimiz oldu; 30 ağustosları, 19 Mayısları, 23 Nisanları, 29 Ekimleri, andımızı, gençliğe hitabeyi, istiklal marşımızı, bayrağımızı, şehitlerimizi, gazilerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız. Türk milleti olarak cumhuriyet ve demokrasi şehitlerimizi rahmetle anıyor aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyoruz. Ne mutlu türküm diyene, yaşasın tam bağımsız Türkiye’ ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.