Niyet Halis İse Mutlaka Akıbet De Hayır Olur « Amasya Yeşilırmak Gazetesi

16 Ağustos 2022 - 17:38

Niyet Halis İse Mutlaka Akıbet De Hayır Olur

Son Güncelleme :

05 Ağustos 2022 - 9:05

Niyet Halis İse Mutlaka Akıbet De Hayır Olur

AK Partimiz, kurucusu, lideri Cumhurbaşkanımız yönetiminde, 2002’den beri siyasetin temelinin “insana hizmet” olduğunu söyledi, söylemekle kalmadı hizmetin en güzelini, en doğrusunu Türk milletinin ayağına getirdi, emirlerine sundu.

Devlet kurumları “yan gelip yatma yeri değildir” dedi, kurumların tümünü ayağa kaldırdı.

Devleti idare etmek, hizmetle, yatırımlarla, gerçekleşen projelerle değer buluyorsa…

Milleti yönetmek, refah seviyesinin artırılması ile, yaşam standartlarının geliştirilmesi ile, milli gelirin artırılması ile oluyorsa…

Ülkeyi dünya devletleri içine sokmak, tarihindeki şanlı büyük devlet konumuna yükseltmek, sözüne güvenilir, dürüst, diklenmeden, dik duran Cumhurbaşkanımız sayesinde olmuştur.

Siyasetin temeline milleti yerleştirmiş, “milletten daha büyük güç” tanımamış, milletine tam güven vermiş ve bugüne kadar 16 seçimde siyasette temel anlayışları yalan, iftira, dezenformasyon olan rakiplerini yenmiş ve ülkemize 2023-2053 ve 2071 hedeflerini koymuştur.

Tarımda açıkladığı taban fiyatlar ile üreticinin, köylünün gönlüne yine taht kurmuş, devletin imkanlarını, her zaman olduğu gibi, milletin refahına sunmuş, 20 yıldır “yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” diyerek, 2023’e emin adımlarla yürümekteyiz.

Dün Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamada dünya liderinin, hangi kesimlerin yanında olduğunun apaçık delili değil midir?

TOKİ 81 ilde 150 bin konut yapacak. Taksitler bir asgari ücretlinin ödeyebileceği seviyelerde olacak, şehit ve gazi aileleri, emekliler ve yeni ev kuran gençlere pozitif ayrımcılık yapılacak.

Çay taban fiyatı ile, buğday, fındık taban fiyatı ile köylüsünü, ziraatçısını, tarım üreticisini enflasyon canavarına ezdirmemek için her zaman yanlarında olduğunun ispatı değil mi?

Sadece 2022 yılında halkına destek amacıyla Kamu gelirlerinden 251 milyar lirayı vatandaşına sunma, destekleme halkının yanında olduğunu göstermez mi?

Pandemide verilen milyarlık desteklemelerden sonra enflasyon ile iyice Can acıtacak hale gelen KYK geri ödemelerindeki faiz ve enflasyon farkları olan 26 milyarın üzerindeki geri ödemeyi silmek ancak gençlerine güvenen, gençleri ile de devamlı hemhal olan bir lideri göstermiyor mu?

Yüzlerce örnekten birkaçı ile iktidarımızın yaptıklarını anlatmaya gayret ettim.

Peki muhalefet ne yapıyor? Halkına hangi projeleri anlatıyor? Hangi yalanlardan bahsediyor? hangi iftiraları atıyor? biraz bakalım.

Muhalefette de icraat bol, 2023’e doğru Adana’da bir günde yaptıkları Şehir Hastanesi’ni onlarca açılışını yaptıkları heykelleri, muslukları mı anlatacaklar herhalde.

Dün şov yapmak için, sağlık çalışanlarını kandırabilmek için meclisi toplantıya çağırdılar.

Cumhurbaşkanımızın dünyanın gündemi tahıl koridorunun açılabilmesi, çoğu ülkenin açlıkta karşı karşıya kalmasını önlemek için imza atarken, CHP’li Vekiller kendi şovlarına inanmamışlar olacak ki, meclisi toplantıya çağırırken CHP’li 13 vekil, İyi Partili 9 vekil, HDP’li hiç vekil katılmamış, şov geri tepmiştir.

Dünya Devletleri, Cumhurbaşkanımıza teşekkür mesajları yayımlarken, CHP’li kendi partilileri bir şovu dahi beceremeyen Kılıçdaroğlu’na tepki mesajları yayımladılar.

Gazetelerden haberlere bakarsak, İzmir Dikili’de vatandaşlar 5 gündür su kesintileri nedeniyle mağdur olup kuyruklarda beklerken, CHP’li Belediye Başkanı’nın heykel açılışı yapması tepkilere neden oldu.

Hatay genelinde yaşanan içme suyu sorunu ve günlerce devam eden su kesintileri vatandaşı isyan ettirdi, Hatay Reyhanlı’da yaşayan vatandaşlar HATSU’yu ve Büyükşehir Belediye Başkanını protesto etti.

Sosyal medya “CHP demek susuzluk demek” yorumlarıyla doldu taştı.

Biz bunların 80’li yıllardaki 90’lı yılların başındaki yönettikleri İstanbul’dan, İstanbullulara yaşattıkları susuzluktan ve o zaman ki slogan olan CHP demek “3 Ç” demektirden tanıyoruz. Çöp- Çamur- Çukur ve susuzluk…

Bugün nasıl dersek, o günlerden pek farkı yok gibi. Devlet doğalgazı %75 sübvanse ederek vatandaşına verirken, aynı sübvanseyi İstanbul Belediyesi’ne de uyguluyor, halkın yanında olduğunu söyleyen tatil sevdalısı Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, bu fiyatın üzerine %23 kar koyarak İstanbul halkına hizmet olarak sunuyor.

Anlayış meselesi,

Nasıl ki, yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatı ise, muhalefetin de yaptıkları, yapacaklarının teminatıdır.

Değerli Basın Mensupları,

Amasya’mızda bu yıl hamdolsun kiraz üreticimiz hem üretimden ve hem de fiyattan memnun şekilde hasadını tamamladı.

Hakeza, buğday üreticimiz de üretimden ve taban fiyattan memnun şekilde hasadını Toprak Mahsulleri Ofislerine vermeye devam ediyor.

Ofis, buğday alım merkezlerini her ilçede ve ilde açtık, üreticimiz teslimde biraz sıkıntı yaşadı, buna bizler de şahit olduk, inşallah bu tecrübe ile önümüzdeki yıl daha organizeli bir alım yapılacaktır.

Bu konuda desteklerini esirgemeyen her zaman tarım üreticisinin hatta tüm üreticilerin yanında olduklarını ispat eden Sayın Valimiz Mustafa MASATLI’ya, değerli vekilim Hasan ÇİLEZ’e, ilçe kaymakamlarımıza, İl Başkanımız Ekrem TOTO’YA, Suluova Belediye Başkanımız Sayın Fatih ÜÇOK’a, Taşova Belediye Başkanımız Sayın Bayram ÖZTÜRK’e, Ziyaret Belediye Başkanımız Mehmet UYANIK’a ve AK Parti ilçe başkanlarımıza yürekten teşekkür ediyorum.

Amasya, 600 yataklı devlet hastanemizin proje çizimi devam ediyor, inşallah yıl sonunda ihalesi ve temel atmayı başarırız.

Bu konuda yine desteklerini bizlerden zerre esirgemeyen Sağlık Bakanımıza ve Bakan Yardımcımız Halil ELDEMİR’e tüm Amasya halkı adına teşekkür ederim.

Helvacı’da artık ömrünü tamamlayan cezaevimizin de proje aşamasında olduğunu, incelemelerin devam ettiğini söyleyebilirim.

Müftülük binamız tamamlanarak faaliyete geçti, açılışı için Diyanet İşleri Başkanımızdan dönüş bekliyoruz.

Diyanet İşleri Başkanı demişken, hem diyanet işleri reisimize ve hem de Halil KONAK’çı hocama dil uzatan, benim inancıma “Orta çağ zihniyeti” diyen yontma taş devrinden kalma, yontulmamış kalaslara cevabım şu ki,

Bizler bugüne kadar nasıl tek bir hocamızı yedirmediysek bunlardan sonra da yedirmeyiz, başaramazsınız.

AK Parti milletvekili olarak sonuna kadar Diyanet İşleri Başkanımızın da, Halil KONAKÇI hocamın da yanındayım İnşallah.

Amasya Merkez Aydoğdu Köyümüzün KDV dahil 10 milyon 800 bin TL’ye mal olan, 4.500 dekar alanı sulayacak, basınçla sulama sistemimizin açılışını yaptık.

Niyetimiz, hedefimiz, gayretimiz Amasya’mızın ekilebilir, tüm arazilerine bu sistemle donatmaktır.

Niyet halis ise mutlaka akıbet de hayırdır diyor, saygılar sunuyorum.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.