Mevlüt Yücel TARIM´dan Açıklama « Amasya Yeşilırmak Gazetesi

25 Eylül 2022 - 23:47

Mevlüt Yücel TARIM´dan Açıklama

Son Güncelleme :

28 Eylül 2006 - 0:00

Mevlüt Yücel TARIM´dan Açıklama


Türk Kurultayı dolayısı ile Tayyip Erdoğan dikkat edilmesi gereken bir konuşma yaptı.
Ama önce belirtmeden geçmeyelim; radikal marksist Talat’a demir dövdürülmesi, hiç bir zaman hiç bir yerde İstiklâl Marşı söylemeyen Talât’a; Bozkurt heykeli verilmesi, milleti hayretler içinde bırakmıştır.
Erdoğan’ın, elindeki Bozkurt’u bayrakla örtmeye çalışmasını gazetelerde boy boy gördük. Bozkurt’tan ne kadar kadar rahatsız olduğunu belli etti.


Alparslan Türkeş’in adının hiç anılmamasından, kendisine açılışta söz verilmemesinden sonra Tuğrul Türkeş’in de benim burada ne işim vardı diye kendi kendine sorması gerekir.


Abdülhaluk Çay’ı bir sonraki seçimde akp listelerinde görürseniz şaşırmayın.


Yan gelip yatma yeri de bu Kurultay sayesinde tespit edilmiş oldu.Turizm Bakanı’nın yan gelip yattığı, uyuduğu, Kurultay’da, sayın Başbakan şunları söyledi.


1.“Yeni bir başlangıç mevsimindeyiz. Dünyamız soğuk savaş sonrasında yeniden şekilleniyor. Bu, 10 yılları alacak bir süreç olabilir. Ne yazık ki, bu süreç çok sancılı da geçebilir. Daha yeni Filistin ve Lübnan’da tanık olduğumuz gibi büyük acılara, yeni yıkımlara da yol açabilir. Yaşadığımız çalkantılar, etrafımızda tanık olduğumuz acılar, korkarım ki, bunun ilk işaretleridir.”


Tayip Erdoğan’ın “yeni başlangıç mevsimi” dediği şey Pentagon’un Yeni Haritası, Eksen Ülkeler, Yeni Ortadoğu Düzeni, Ralph Peters Haritası, BOP’tur.


Bütün bu haritalarda Türkiye’nin “de” sınırları değiş(tiril)mektedir. Ve Tayyip Erdoğan BOP’un “eşbaşkanı”dır.

Devam ediyor sayın Başbakan.

2.“Bizim için sadece iki seçenek vardır. Bu siyasetin ya öznesi ya da nesnesi olmak durumundayız. Belki dünyanın başka bölgelerinde, başka halklar için 3’üncü bir ihtimal vardır. Belki sınırlı bir etkiye maruz kalarak olup bitenleri seyretmeleri mümkündür. Ancak, dünya siyasetinin oyun sahnesi, hiç şüphe yok ki, bu coğrafyadır. Bu coğrafyanın sakinleri için de seyirci kalma lüksü yoktur. Ya başkalarının oluşturduğu siyasete maruz kalmakla yetinen pasif unsunları olacağız, ya da bu siyaseti oluşturan aktörler arasında hep birlikte yerimizi alacağız. Bir kez daha altını çizerek söylüyorum, dünya siyasetinin ya nesnesi olacağız, ya da öznesi. Ama bizim mahallemizde oynanan iktidar oyununun dışında kalmamız, biz istesek de söz konusu olamaz.”


Gerçekten çok güzel tespit etmiş sayın Başbakan. Mahallenizde oynanan iktidar oyununun dışında kalmamak, haritalarınızın başkaları tarafından çizilmesi mi demektir?


Dünya siyasetinin öznesi olmak, Atlantik ötesi haçlı seferi planlarının eşbaşkanı mı olmaktır?
Filistin-Lübnan’dan bahsedip, Türkmenlerden hiç bahsetmemek midir bu coğrafyanın sakinleri için seyirci kalmamak lüksü?


Papa İnnocenti’nin kapkara heykeli dibinde Beethoven’in 9’uncu Senfonisi eşliğinde Avrupa Anayasası’nı imzalamakla da olmaz.


En son Kuzey Irak’ı, Güney Anadolu’yu Amerikalı Koordinatör’ün ellerine teslim etmedik midir?


Papa’nın hakaretlerinden sonra, özür bile dilemeden ısrarla Türkiye’ye gelmesi için davet etmek, hatta Ayasofya’da ayin düzenletmeye çalışmak mıdır?


Eğer bu ayin gerçekleşirse kimse bize Ayasofya müzedir demesin, ertesi Cuma Ayasofya’dayız.


Sayın Başbakan’a hatırlatıyoruz. Bu coğrafyada söz sahibi olmak, sadece Türk Milli menfaatleri doğrultusunda, Türk için, Türk’e göre, Türk’e doğru siyaset yapmakla mümkündür. Ya bunu yaparsınız ya da çekip gidersiniz.


MEVLÜT YÜCEL TARIM

MHP İL BAŞKANI

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.