Kaymakam Dağlı;“Zafer Bayramı Bir Kahramanlık Destanıdır” « Amasya Yeşilırmak Gazetesi

26 Eylül 2022 - 00:51

Kaymakam Dağlı;“Zafer Bayramı Bir Kahramanlık Destanıdır”

Son Güncelleme :

31 Ağustos 2022 - 5:52

Kaymakam Dağlı;“Zafer Bayramı Bir Kahramanlık Destanıdır”

Hamamözü Kaymakamı Okan Dağlı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yıl Dönümü münasebeti ile kutlama mesajı yayımladı.

 Tarihimizin gurur ve iftihar vesilelerinden 30 Ağustos Zaferinin 100. Yıl dönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde gururla kutladıklarını ifade eden Kaymakam Dağlı;”Aziz milletimizin şanlı tarihi boyunca devam eden kutlu yürüyüşünün mana ve değerini bizlere en güzel şekilde hatırlatan, yakın tarihimizin da gurur ve iftihar vesilelerinden 30 Ağustos Zaferinin 100. Yıl dönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde gururla kutluyoruz.

 Kazanılan Büyük Taarruz ile birlikte;  bağımsızlık inancımızı, hür yaşama kararlılığımızı tüm dünyaya bir kez daha ilan ettiğimiz şeref ve gurur günümüz 30 Ağustos Zaferi, milletimizin ortak değerlerde bütünleşerek, birlik ve beraberlik içerisinde yazdığı bir kahramanlık destanıdır. Bu topraklar üzerinde sonsuza kadar Türk Bayrağı’nın dalgalanacağını bütün dünyaya ispatlayan milletimiz, Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile sadece düşmanı mağlup etmemiş, Türkiye Cumhuriyeti’nin de temellerini atmıştır.

 Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos 1922’de tarihe altın harflerle yazılmış eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muhaberesi ile vatan topraklarımız kurtarılmış, Türk Milleti, hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur. Şanlı tarihinde hiçbir zaman tutsaklığa boyun eğmeyip bağımsızlığını muhafaza eden aziz milletimiz, bu uğurdaki mücadelesiyle insanlığın ortak hafızasında, asırlar boyunca haklı ve saygın bir yer edinmiştir’diye konuştu.

“ASİL MİLLETİMİZ BÜYÜK HEDEFLERİNE DOĞRU EMİN ADIMLARLA YÜRÜMEYE DEVAM EDECEKTİR”

Vatanımıza ve Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin gelişmesi için var gücümüzle çalışmak en büyük görevimizdir, diyen Kaymakam Dağlı mesajının devamında;”Bugün; Aziz Şehitlerimizin emaneti olan ve rengini vatan için dökülen kandan alan ay yıldızlı Bayrağımızı ebediyete kadar büyük bir inanç, kararlılık, coşku ve gururla dalgalandıracağımızı, tarih boyunca milli ve manevi değerlerine yürekten bağlı bir millet olarak özgürlüğümüz ve bağımsızlığımızdan asla taviz vermeyeceğimizi, tüm dünyaya bir kez daha haykırdığımız gündür. Ecdadımızdan bizlere emanet olan vatanımıza ve Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin gelişmesi için var gücümüzle çalışmak en büyük görevimizdir.

Ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını istemeyen, aziz milletimizin kardeşliğini hedef alan iç ve dış mihraklar, binlerce yıllık güçlü devlet geleneğimiz ve medeniyet tasavvurumuz, güçlü ordumuz ve milletimizin birlik ve beraberliği karşısında hiç şüphesiz ki başarılı olamayacak ve asil milletimiz büyük hedeflerine doğru emin adımlarla yürümeye devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, bizlere bu büyük zaferi armağan eden başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını ve vatanımız uğruna canını siper eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve şükranla yâd ediyorum’ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.