Karahocagil ve Toto Merak Edilen Soruları Yanıtladılar « Amasya Yeşilırmak Gazetesi

25 Eylül 2022 - 23:12

Karahocagil ve Toto Merak Edilen Soruları Yanıtladılar

Son Güncelleme :

26 Ağustos 2022 - 6:24

Karahocagil ve Toto Merak Edilen Soruları Yanıtladılar

AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil ve beraberinde İl Başkanı Ekrem Toto’nun gazetemizi ziyaretinde vatandaşın merak ettiği birkaç soruyu yönelttik. Ziyarette Amasya’nın sağlık, ekonomi tarım ve ülkenin gündemi hakkında merak edilenleri vekil Karahocagil ve Başkan Toto’ya yönelterek bilgiler aldık.

BİR KONUDA EKSİKLİK VARSA BUNU AK PARTİ TAMAMLAR”

Aylardır açılmayı bekleyen kent merkezinde bulunan Akbank’ın arkasındaki Sağlık Merkezinin ne zaman açılacağı vatandaşların merak ettiği konulardan biriydi. Başkan Toto bu konuya ilişkin; “Akbank’ın orada yapımı bitmiş olan sağlık merkezi aylardır açılmayı bekliyordu. Sağlık Müdürlüğümüzle görüştük en kısa sürede oranın açılışını gerçekleştirip halkımızın hizmetine sunacağız’ dedi.

Vatandaşların en çok yakındığı konulardan birisi de hastaneden randevu alamama ve aldığı zamanda aynı hekime bir daha muayene olamama gibi sorunlar yaşadıklarını bunların çözüm noktasında ne gibi girişimler yapılmalı sorusunu da yanıtlayan Başkan Toto; “Hastanelerde bazı bölümler önceden yoktu. Son 20 yılda AK Partinin sağlıkta yapmış olduğu reformlar sayesinde halkımız her şeye çok rahat ulaşmaya başladı. Allah bin kere razı olsun.   Sağlık bakanlığımızdan vekilim ile beraber 21 tane uzman hekim kadrosu istedik. Amasya’mızdaki uzman tabip kadrosunu en kısa sürede tamamlayacağız. Böylece halkımızın randevu almada yaşamış oldukları sıkıntıları da böylece çözülmüş olacak.  Şunu bilsinler ki AK Parti teşkilatlarıyla, tüm vekilleriyle, tüm bakanlarıyla halkımızın hizmetinde. Aşkla şevkle çalışıyor. Bir konuda eksiklik varsa bunu AK Parti tamamlar’ diye konuştu.

Ayrıca Başkan Toto gazetemizde Amasya ekonomisi ve ülke ekonomisine ilişkin değerlendirmelerde de bulundu;

Bence büyük ölçüde düzeldi. Amasya’da buğday bir yıl önce 2 lira 25 kuruşa satılıyordu. Şimdi ise bu fiyat 7 buçuk lira oldu. Köylümüz çiftçimiz büyük bir mutluluk içerisinde. Yene seralarımıza yapmış olduğumuz 50 milyon liralık yardım dolayısıyla da en ufak seracı 300-400 bin lira yıllık gelir elde etti ve çok mutlular. Sadece dar kesim emekli kesimiyle ilgili onlara da iyileştirme yaptırdık. Yıl başında yüzde 36 sonra yüzde 40 gibi böylece belli bir seviye geldi. Halkımızın mutluluğu refahı biraz daha yükseldi. Ama bütün bunlara rağmen dünyadaki gelişmeler dolayısıyla sıkıntılar da var. Yine AK Partimiz yıllardır halkımızın refah seviyesini her yıl yükselmiştir. Bizim buna olan güvenimiz sarsılmazsa dünyadaki olumsuz şartlar da değişirse çok daha iyi bir ülkede çok daha rahat olacağımıza emin olun’ ifadelerini kullandı.

DÜNYADAKİ 10 BÜYÜK PROJENİN 6 TANESİ TÜRKİYE’DE YAPILDI

Amasya AK Parti Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil’de Amasya tarımına ilişkin şu görüşlerde bulundu; “Biz köylümüze gıda para edecek demiştik. Çiftçilerimizi gezdik. Köylümüze köylülerimize ziraatçımıza özellikle söyledik. Boş hiçbir tarım arazisi bırakmayın dedik. Tarım para edecek ve dünyada bundan sonra gıda çok önemli seviyelere gelecek ve para edecek dedik. Hamdolsun yağmurlu bol karlı da kış ayı geçirdik. Hasat da güzel ve verimli oldu. Allah bereket versin, Amasya’mızın köylüsünün ziraatçısının cebine güzel para girdi. Allah nasip ederse bu böylece kendini gösterip çıkacak. Ve topraklarımız bereketli olacak’ dedi.

Ayrıca vekil Karahocagil ülke bütçesi, savunma sanayisi ve sondaj çalışmaları hakkında da şunları söyledi; “Türkiye iktidara geldiği zaman bütçede bir değişiklik mi yaptı. Yani bütçeye başka bir yerden para mı buldu. Aynı bütçesi 2003 de de uygulandı. 80 yılda yapılanları 20 yılda nasıl oldu ki biz misli misline kattık. Bu bütçeyle katladık. O zamanki bütçeyi çalanlardan biz hesap sorduk. O bütçe millîleştirme konusunda savunma sanayisini yüzde 80’lere getirdi. 50 metrelik tünelleri 630 kilometrelere çıkarttık. Dünyadaki 10 büyük projenin 6 tanesi Türkiye’de yapıldı. Şuanda da Akdenizde mavi deniz yaptık. Karadenizde aramalar yaptık bunlar çok büyük güç ve büyük paralar isteyen işler. Bunu yapacak tek kişide Recep Tayyip Erdoğan’dır’ diye konuştu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.