İl Müdürü Türkmen Öğrencileri Tebrik Etti « Amasya Yeşilırmak Gazetesi

26 Eylül 2022 - 01:01

İl Müdürü Türkmen Öğrencileri Tebrik Etti

Son Güncelleme :

27 Ağustos 2022 - 6:12

İl Müdürü Türkmen Öğrencileri Tebrik Etti

Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen Halk Eğitimi Merkezinde ön lisans ve lisans programlarına yerleşme hakkı kazanan kursiyerlerle bir araya geldi.

Şehit Mehmet Gök Halk Eğitim Merkezinde 2021-2022  öğretim yılında YKS’ye hazırlanan 281 öğrenci çeşitli bölümleri kazanarak üniversiteye yerleşti.

“HEPİNİZİ TEBRİK EDİYOR BAŞARILAR DİLİYORUM”

Şehit Mehmet Gök Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda öğrencilerle bir araya gelen Milli Eğitim Müdürü Türkmen öğrencilere başarılı bir eğitim öğretim yılı temennisinde bulunarak;’Sevgili öğrenciler sizlere sayın doktorum, sayın hâkimim, sayın öğretmenin diyerek artık hitap edebilirim. Hiç bir şey hayal değil sizler iddialarını ortaya koyan ve bu iddiaların peşinde de koşarak yoruldunuz fakat güzel bir sonuç elde ettiniz. Hepinizi tebrik ederim Sizlere emek verenlere de teşekkür ediyorum. Sizleri bu sonuca güzel yerlere getiren herkese özellikle teşekkür ediyorum. Bu anlar insanın hayatında çok güzel anlar, çok güzel dokunuşlar. Umuyorum bu birliktelik bu başarı hem hayatınızda hem de eğitim hayatınızda bir iz düşümü olacak. Buna yürekten inanıyorum. İnsan bir şeyi bir manada istediği an buna ulaşır. Şöyle diyorlar, önce insan Bir şeyi ister arzu eder. Sonra düşünür, hayal kurar sonra rüyasına girer ve olur. Ben özellikle milli eğitim müdürlüğümüzün çatısı altında hayat boyu öğrenme genel müdürlüğümüzün imzalamış olduğu bu imkânı Amasya’mızda çok güzel değerlendirilmiş olmasını görmekten çok mutluluk duyuyorum. Yani çok örneği yok bu imkân birçok ilde var ama her imkân değerlendirile bilindiği kadar kıymetli. Bu imkânı değerlendirebilen bir ya da iki ya da üç il vardır. Burada üç şeyi bir araya getirmişsiniz fedakâr öğretmen oyun kurucular yani müdürlüklerimiz ve öğretmenlerimiz. Böyle bir oyun kurulmuş ve bugün sahne. Bu başarıda emeği olanlarını gönülden alkışlıyorum. Sizlerin örnek aldığınız modeller gibi sizlerin yetiştirdiği gençlerde sizleri örnek alsın. Hepinizi tebrik ediyorum başarılar diliyorum”diye konuştu.

“BU HEDEFE ULAŞMADA DÜZENLİ ÇALIŞMA VE ZAMANI İYİ KULLANMA VAR”

Halk Eğitim Müdürü İbrahim Özaslan da; “Kurstaki öğrencilerimiz azmettiler, çok çalıştılar, azimleri ile üniversitede çeşitli bölümlere yerleştiler. Bu hedefe ulaşmada düzenli çalışma ve zamanı iyi kullanma yatıyor. Bunların hepsini öğrencilerimizin sağladığına ben inanıyorum. Bu başarıda katkıları olan her  türlü imkanı sağlayan Amasya Valiliğimize, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, hayat boyu öğrenme müdürlüğümüze teşekkürü borç biliyoruz. Ayrıca öğretmemelerime, velilerimize de teşekkür ediyoruz. en önemlisi öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Yarın onları diş hekimi, doktor, avukat öğretmen olarak görmek istiyoruz. Yanımıza geldiklerinde yarın bir gün Allah razı olsun derlerse çok mutlu oluruz. Hepinize başarılı bir hayat diliyorum’ifadelerini kullandı.

“MESLEĞİMİZİ ELİMİZE ALIP DEVLETİMİZE FAYDALI BİREYLER OLMAK İSTİYORUZ”

Kursa katılıp üniversiteye yerleşen öğrencilerden Şevval Fatma Öztürk(19) ve Sudenaz Buyruk (19) ise’liseyi bitirdikten sonra halk eğitim merkezine bağlı bu kursa geldik. Çok çalıştık. Ve sonunda Ankara Hukuk ve Trabzon eczacılık fakültelerini kazandık. Azmettik istediğimiz bölüme yerleştik. Kendimize hedefler koyduk. Düzenli bir çalışma planı hazırladık. Bol bol testler çözdük. Şimdi ise başka illere gidip üniversiteyi okuyacağız. Mesleğimizi elimize alıp devletimize faydalı bireyler olmak istiyoruz. Çok mutluyuz ama ailelerimizden ayrı kalmak bizi üzecek olsa da katlanacağız ve birimiz eczacı birimiz hukukçu olup mesleğimizi elimize alacağız. Seneye sınava hazırlanan arkadaşlarımıza da tavsiyemiz kendilerine hedefler belirlesinler. Düzgün çalışma programı hazırlayıp kurslar dışında da bol bol test çözsünler. Hiçbir şeyi ihmal etmesinler ama disiplinli bir çalışma planıyla seneleri heba olmadan iyi bir üniversiteye yerleşsinler.

Son olarak da bu kurs merkezinde bizim üzerimizde çok emeği olan öğretmenlerimize de teşekkür ederiz onlar sayesinde çok çalışarak üniversiteye yerleştik. Herkesin yolu açık olsun’dediler.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.