İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu Toplandı « Amasya Yeşilırmak Gazetesi

25 Eylül 2022 - 23:58

İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu Toplandı

Son Güncelleme :

25 Ağustos 2022 - 6:16

İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu Toplandı

Vali Masatlı: Halk eğitimin sunmuş olduğu imkânlardan en üst seviyede yararlanmalı.

İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu Toplantısı, Vali Mustafa Masatlı başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya ayrıca Garnizon Komutanı Tuğg. M. Fatih Ören, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şahin, kamu kurum ve kuruluşların yöneticileri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

İlimizdeki resmi, özel kurumlar ve sivil toplum kuruluşları ile Halk Eğitim Müdürlüklerinin çalışmalarını planlamak, işbirliği ve koordinasyonu sağlamak, etkinlikleri birlikte planlamak, uygulamak ve verimliliği artırmak amacıyla gerçekleştirilen toplantıda konuşan Vali Mustafa Masatlı şunları ifade etti: “İnsanlar doğumundan ölümüne kadar eğitime ihtiyaç duymaktadır. Devletimiz, milli eğitim politikası kapsamında örgün ve yaygın eğitim vermektedir.

Dünya büyük bir hızla gelişiyor, değişiyor ve dönüşüyor. Bu değişim sürecinde başta insan ihtiyaçlarının en üst düzeyde karşılanması bakımından halk eğitimi önem arz etmektedir. Halk eğitimde eski dönemlerde dikiş, nakış, daktilo gibi kurslar olurdu, günümüzde ise hemen hemen her alanda el sanatlarının en profesyonelce yapıldığı, çeşitli meslek edindirme kurslarının düzenlendiği bir kurum haline gelmiştir.

Halk Eğitim Müdürlüklerimiz insanları geliştirmek, ihtiyaçlarına yönelik kurslar açmak, hayatı dönüştürmekle ilgilenmektedir. Bu bakımdan halk eğitimini ileri düzeyde önemsememiz gerekmektedir. Halk eğitimin bizlere sunmuş olduğu imkânlardan da en üst seviyede yararlanmalıyız.

Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu olarak kurumlarımıza bu noktada önemli görevler düşmektedir. Hayat boyu öğrenme sadece okulla sınırlı kalmayan bir süreçtir. Bunu sosyal hayatın bütün alanlarında devam ettirmeliyiz. O nedenle komisyonun çalışmaları son derece önem arz etmektedir. Bütün kurumlarımızın Halk Eğitim Müdürlüğümüz ile işbirliği içerisinde çalışması çok önemlidir. 2022-2023 döneminde Halk Eğitimi Müdürlüğümüzün sizlerin de desteğiyle başarılı olacağına inanıyorum. Tüm bu çalışmalarımızda emeği geçen kamu kurum ve kuruluşlarımız ile sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum.”

Vali Masatalı’nın konuşmasının ardından toplantıda yapılan sunumda, hayat boyu öğrenme alanında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak, etkinlikleri birlikte planlamak ve uygulamaya koymak, verimliliği artırmak amacı ile il genelinde yapılan faaliyetler hakkında bilgiler verildi. Toplantı, görüş ve önerilerin dile getirilmesiyle sona erdi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.