İl Genel Meclisi Ağustos Ayı 4’üncü Birleşimini Gerçekleştirdi « Amasya Yeşilırmak Gazetesi

16 Ağustos 2022 - 18:07

İl Genel Meclisi Ağustos Ayı 4’üncü Birleşimini Gerçekleştirdi

Son Güncelleme :

05 Ağustos 2022 - 9:09

İl Genel Meclisi Ağustos Ayı 4’üncü Birleşimini Gerçekleştirdi

Amasya İl Genel Meclisi Ağustos 2022 ayı dördüncü birleşimi 04.08 2022 Perşembe günü İl Genel Meclis Başkan Vekili Mustafa Kürkçü başkanlığında İl Özel İdare Genel Sekreteri Erdin Acar, Encümen Müdürü Muammer Şahin ve İl Genel Meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleşti.

Başkan Vekili Mustafa Kürkçü, alacağımız kararların Amasya’mıza hayırlı olmasını diliyorum temennisinden sonra aşağıdaki gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Gündem maddeleri;

İl Genel Meclis Üyeleri Deniz Sümer ile Ahmet Öz’ün müşterek imzalarıyla Meclis Başkanlığına verilen 06.06.2022 tarihli yazılı önerge doğrultusunda; İl Özel İdaresine ait Taşova İlçesi Uluköy Köyü 165 ada 27 parselde bulunan kiraya verilmiş olan iş yerlerinde binaların eski olması sebebiyle bakım ve onarıma ihtiyacı olanın tadilatı veya satışına karar verilmesi ile ilgili Plan Bütçe ile İmar ve Bayındırlık Komisyonlarınca müşterek tanzim edilen 29.06.2022tarih ve 4 sayılı rapor görüşüldü ve oy birliğiile kabul edildi.

Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Merzifon İlçesi Camicedid mahallesinde 1474 ada 14 nolu parselde kayıtlı taşınmazın İlçe Halk Kütüphanesi olarak kullanılmak üzere İl Kültür Turizm Müdürlüğüne tahsis edilmesiyle ilgili Plan Bütçe ile İmar ve Bayındırlık Komisyonlarınca müşterek tanzim edilen 29.06.2022 tarih ve 5 sayılı rapor görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi.

İl Genel Meclis Üyeleri Deniz Sümer ile Ahmet Öz’ün müşterek imzalarıyla Meclis Başkanlığına verilen 06.06.2022 tarihli yazılı önerge doğrultusunda; Taşova İlçesi Ardıçönü Köyü Fadara mahallesinde bulunan sulama havuzunun teknik elemanlar tarafından incelenerek kullanabilir hale getirilmesi ile ilgili Plan Bütçe ile Göletler ve Su Ürünleri Komisyonlarınca müşterek tanzim edilen 29.06.2022 tarih ve 8 sayılı rapor görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi.

İl Genel Meclis Üyeleri Selahattin Eski ile Orhan Akgül’ün müşterek imzalarıyla Meclis Başkanlığına verilen 06.06.2022 tarihli yazılı önerge doğrultusunda; İlimiz Göynücek İlçesine bağlı Damlaçimen ve Karayakup Köylerinin yayla yolları bozulması nedeniyle stabilize yapılmasıyla ilgili Plan Bütçe ile Yol ve Ulaşım Hizmetler Komisyonlarınca müşterek tanzim edilen 29.06.2022tarih ve 9 sayılı rapor görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi.

İl Genel Meclis Üyeleri Hüseyin Karaçam ile Hüseyin Dizkırıcı’nın müşterek imzalarıyla Meclis Başkanlığına verilen 06.06.2022 tarihli yazılı önerge doğrultusunda; Hamamözü İlçemize bağlı Arpadere ve Alan Köyleri arasında bulunan köy yolunda virajların yapılması ile ilgili Plan Bütçe ile Yol ve Ulaşım Hizmetler Komisyonlarınca müşterek tanzim edilen 29.06.2022tarih ve 10 sayılı rapor görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi.

İl Özel İdareleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmeliğin 11. Maddesi gereğince hazırlanan (III) sayılı cetvel (Dolu Kadro Derecesi Değişiklik Cetvelinin) onaylanmasıyla ilgili teklif görüşüldü ve Plan Bütçe Komisyonu ile Hukuk İşleri Komisyonuna sevki oy birliği ile kabul edildi.

Daha sonra İl Genel Meclis Başkanlığına verilen önerge önce gündeme alındı, müteakiben ilgili komisyonlara sevk edildi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.