Hayalini Muhtar Olunca Gerçekleştirdi « Amasya Yeşilırmak Gazetesi

25 Eylül 2022 - 23:05

Hayalini Muhtar Olunca Gerçekleştirdi

Son Güncelleme :

15 Ağustos 2022 - 7:40

Hayalini Muhtar Olunca Gerçekleştirdi

Amasya’da mahalle muhtarı çocukluk hayalini muhtar olunca gerçekleştirdi.

Merkeze bağlı Üçler mahallesi Muhtarı Coşan Aylak, çocukluk yıllarında hep salıncağa binmek isterdi ama çocuk olduğu için sıra bir türlü ona gelmezdi.

Hep içinde uhde kalan Aylak, mahalle muhtarı olunca mahallesine çocuk parkı yaptırmak istedi. Hem mahallesindeki çocuklara güvenli bir ortam sağlamak hem de çocukluk hayallini gerçekleştirmek için.

Şimdi artık o mahallenin bir çocuk parkı var. Çocuklar salıncağa binip oyun oynuyorlar aileler de parkta bulunan spor aletlerinde sporlarını yapıyorlar.  Muhtar Aylak ise ahdını yerine getirip çocuklarla salıncakta sallanmanın mutluğunu yaşıyor.

Çocukluk yıllarında sabahın erken saatlerinde kalkıp salıncak sırası için çocuk parkına koştuğunu söyleyen Muhtar Aylak;”küçük çocuk olduğum için beni kimse umursamaz bir türlü sıra bana gelmezdi’dedi.

“HAYALİMİ GERÇEKLEŞTİRDİM, MUTLUYUM” 

Hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşayan Muhtar Aylak,”Doğup büyüdüm mahalle üçler mahallesi. Çocukluğumdan beri bir ahtım vardı. Çocuk parkı yaptırmak. Çocukluk yıllarımda mahallemizde bir çocuk parkımız vardı. O yıllarda sabah erken saatlerde kalkardım oyun parkına gidip salıncağı kapmak için.  Çok küçük olduğum için benden büyükler hep salıncaklarda sallanır bana sıra gelmezdi. Bende sabah saat 6’da 7’de kalkardım salıncakları kapmaya koşa giderdim. O zamanki çocuk parkı yerimiz yıllar sonra yerine trafo yapıldı. O gün bugündür benim doğup büyüdüğüm mahallede çocuk parkı olmadı. Bu da benim içimde uhde kaldı. İstedim ki bir gün bende bu mahalleye muhtar olurum ve muhtar olduğumda da il işimde mahalleme çocuk parkı olsun. Çok şükür mahalle muhtarı oldum. Kısmet bu güneymiş. Şimdi de ahtıma ulaşıp mahalleme çocuk parkı yaptırıp o isteğime ulaştım. Sağolsun Belediye Başkanımız Mehmet Sarı’nın büyük destekleri oldu. Onun yardım ve destekleriyle mahallemiz çocuk parkına kavuştu. Çocuk parkımızın peyzaj çalışmaları çevre düzenlemelerinde de başkanımız yardımcı olacağını belirtti. Mahalle sakinlerim ve şahsım adına başkanımıza çok teşekkür ederim. Çocuklarımızı sevindirip mahallemize oyun parkı yaptığı için. Ayrıca park bahçe ve personellere de parkımızda çalıştıkları için ayrı ayrı teşekkür ederim. Onların sayesinde çocukluk hayalimi bana yaşattıkları için. Parkta çocuklarla salıncağa ilk binende ben oldum, hayalimi gerçekleştirdim, mutluyum. 

Mahallemize de ayrı bir hava kattı. Çocuklarımız yollarda oynamak yerine parkımızda güvenli bir şekilde oyunlarını oynayıp burada sporlarını da yapıyorlar. Ara sokak olduğu için çocuklarımız yollarda oynuyorlardı. Bu durumda çocuklarımız için güvenlik açısından engel teşkil ediyordu. Böylelikle alileler içleri rahat bir şekilde çocuklarını parka gönderiyorlar. Çocuklarımızın yollarda değil de çocuk parklarında oynamaları gerektiğini hissettim ve harekete geçtim. Şükürler olsun güzel modern bir çocuk parkına mahallemiz kavuştu. Çocuk parkımızda spor kompleksleri de var. Mahalle sakinlerimiz hem çocuklarını parkta oynatıyor, dem de kendileri sporlarını yapıyorlar. Tekrar emeği geçenlere mahallem ve şahsım adına teşekkür ederi’ifadelerini kullandı.

“GÖZÜMÜZ ARKADA KALMIYOR”

Mahalle sakinlerinden Cemal Şentürk’t,”Ben uzun yıllardır bu mahallede oturuyorum. Mahallemizde çocuk parkı yoktu. Sağolsun mahallemizin muhtarı kendi girişimleriyle mahallemize çocuk parkı yaptırdı. Hem çocuklarımız oyun oynuyor hem de mahallede bulunan kadınlarımız burada sporlarını yapıyorlar. Muhtarımızdan Allah razı olsun. Çocuklarımızı sevindirdiği için. Kendisi de çocukluğunda hiç salıncağa binmemiş. Şimdi de çocuklarla birlikte salıncağa bindi. Hayaliymiş onu gerçekleştirdi. Park olmadığı için çocuklar yollarda oynuyorlardı. Çocuklarımız da yollarda oynamak yerine burada oyunlarını oynayacaklar. En azından gözümüz arkada kalmayacak. Çocuklarımız evde bilgisayar başında saatlerce oyun oynamazlar burada spor yaparlar iyi düşünmüş muhtarımız. Hava da sıcak akşamları bizlerde gelip banklarda oturuyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ederim’dedi.

Muhtar hayalini çocuklarla birlikte salıncağa binerek gerçekleştirirken onlara da dondurma ikramında bulundu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.