Hasan Coci Anadolu Lisesi Berlin’de « Amasya Yeşilırmak Gazetesi

16 Ağustos 2022 - 16:51

Hasan Coci Anadolu Lisesi Berlin’de

Son Güncelleme :

02 Ağustos 2022 - 9:19

Hasan Coci Anadolu Lisesi Berlin’de

Gümüşhacıköy Hasan Coci Anadolu Lisesinde 9 öğretmen Erasmus+ projesi kapsamında Dijital Eğitimde İçerik Üretimi konusunda eğitim aldı. Bu kapsamda 9 öğrenci  2 refakatçi öğretmen Berlin’e gittiler.

Berlin’e gerçekleştirilen proje ile ilgili olarak,”Gümüşhacıköy Hasan Coci Anadolu Lisesi ‘Dijital Eğitimde İçerik Üretimi Kazanma’ Projesi kapsamında Berlin hareketliliklerini gerçekleştirdi.

3 etkinlik altında yapılan hareketliliklerle öğretmenler dijital eğitimde içerik üretimi konusunda ‘Kurs ve Eğitim’, ‘İş Başı Gözlem’ yapma imkanı bulurken; öğrenciler de ‘Yeşil Çevre’ temalı faaliyetlerde bulundular.

2021-1-TR01-KA122-SCH-20119 numaralı Erasmus+ projesi kapsamında kurumdan 9 öğretmen Dijital Eğitimde İçerik Üretimi konusunda eğitim alma imkanı buldular. Dijital eğitim araçları konusunda bilgi alan öğretmenler Berlin’de bulunan Carl Von Ossietzky kurumunda ‘İş Başı Gözlem’ faaliyetine katılarak uygulama konusunda tecrübe kazandılar. Aldıkları eğitimi kurumlarında yaygınlaştırmak için ise 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılında öncelikle kurum içinde daha sonra da aynı nitelikteki kurumlarda öğrendiklerini aktarmayı fırsatı bulacaklar.

Projenin diğer bir etkinliği olan Öğrenci Grup Hareketliliğine katılan 9 öğrenci ve 2 refakatçi öğretmen ‘Yeşil Çevre’ duyarlılığı kazanma amacıyla Berlin’de faaliyet gösterdiler. Berlin merkezinde bulunan doğal tabiat parklarını, hayvan barınaklarını, geri dönüşüm tesislerini gözlemleme imkânı bulan öğrenciler ‘Mini Çevre ve Erasmus+ Belgeseli çekerek yurtdışı deneyimlerini akranları ile paylaşacaklar.

Öğrenciler Berlin Türk Büyükelçiliğine ağırlandılar.

Öğrenci Hareketliliği esnasında Türk Büyükelçiliğini ziyaret etme imkanı bulan öğrenciler proje kapsamına yeni bir kazanım fırsatı buldular. Büyükelçilikte müsteşarlardan diplomasi konusunda bilgi alan öğrenciler, büyükelçiliği gezerek bürokratlardan çeşitli konularda bilgi aldılar.

Büyükelçilikten Gümüşhacıköy Kaymakamı Ali Altınöz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin’e selam getiren proje öğrencileri İlçe Kaymakamı Altınöz’ü ve Müdür Gültekin’ i ziyaret ederek edindikleri tecrübe ve proje konusunda bilgilerini paylaştılar.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.