ANAP İl Başkanı Muharrem KOL´dan Açıklama « Amasya Yeşilırmak Gazetesi

26 Eylül 2022 - 00:51

ANAP İl Başkanı Muharrem KOL´dan Açıklama

Son Güncelleme :

23 Eylül 2006 - 0:00

ANAP İl Başkanı Muharrem KOL´dan Açıklama


Bu yılda yaklaşık 14 milyon çocuğumuz akıl dışılığın, çağ dışılığın biriktirdiği sorunların altında ders başı yapacaklar. Bu şartlarda başlayan 2006-2007 eğitim-öğretim  yılında tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum.


Bu eğitim-öğretim yılı da ne yazık ki bildik problemlerin çocuklarımıza ve velilerimize dayattığı sancılı bir ortamda başlıyor. Özel okullar ticaret haneye çevrilmiş, okullarda sınıf ortalaması 40’ın üstüne çıkarılmış, irfan yuvası olması gereken okullarda yanlış değerler öğretilerek öğrenciler bilgiden soğutulmuş, öğretmenlerde ikinci bir işe mahkum hale getirilmiştir.

 

Bu arada hükümetin eğitimle ilgili olarak tek övündüğü şey okullarda ücretsiz ders kitabı dağıtmak olmuştur. Milletin kursağından çıkarıp alarak, milleti fakirleştirip yardım bağımlısı haline getirerek dağıttığınız kitap ve kömürle övüneceksiniz.

Türkiye’nin bölücülük, gelir adaletsizliği, ağır borç yükü altında bağımsızlığını yitirmek tehdidi ile karşı karşıya bulunması sorunları dışında en önemlisi eğitim sorunu var.


Türkiye bu sorunları yoksulluğundan, imkansızlığından dolayı yaşamıyor. Sadece akıl dışı ve çağ dışı yöntemlere kendisini mahkum etmekten yaşıyor.


Son 4 yılda tüketimden alınan vergiler % 54 den % 74 e çıkmıştır. Buna karşılık kurumlar vergisi oranı % 30 dan % 20 ye düşürülerek vergi verecek durumda olanlar vergiden muaf tutulmuş devlet himayesine muhtaç olanlar ise daha fazla vergi öder duruma getirilmiştir.


Buna karşılık OECD ülkelerinde tüketimden alınan vergi % 35’dir. Bu arada işsizlik azalmadığı gibi 2 milyon da artmıştır. Ve artmaya da devam edecektir.


Vatandaşa işler iyiye gidiyor masalını anlatırken kendilerinin ve yandaşlarının işlerinin iyiye gittiğini anlatmak istiyorlar.


Hükümetin alternatifi olmadığını ifade ederlerken vatandaşa hakaret etmektedirler. Oysa demokrasi tek başına bir alternatiftir.


Bu arada geçtiğimiz günlerde Papa Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) ve  İslamiyet hakkında Müslümanları üzücü beyanda bulunmuşlardır. Bu beyan laftan öteye bilinç altının dışa vurmasıdır. Bizim için özür dilemenin dışında hiçbir şey yeterli değildir. Yoksa insanlarımıza, inançlarımıza, Peygamberimize hakaret etmiş bir insanı Ülkemizde görmek istemiyoruz.


Muharrem KOL

Anavatan Partisi Amasya İl Başkanı

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.